Ogólnopolski konkurs ideowy na koncepcję zagospodarowania Placu NZS w Białymstoku

utworzone przez | Mar 7, 2018

Dzisiaj nastąpiło oficjalne ogłoszenie Ogólnopolskiego konkursu ideowego na koncepcję zagospodarowania Placu NZS w Białymstoku.  W tym celu zwołana została konferencja prasowa na której zjawili się przedstawiciele lokalnych mediów. Chcemy aby poprzez organizowany przez nas konkurs wyłoniły się idee, które mogą być później konsultowane z mieszkańcami. Liczymy na to że w Białymstoku, Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów stanie się spoiwem łączącym naszych mieszkańców w taki sposób jak połączył radnych z różnych ugrupowań.

Sam konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów ostatnich 3 lat polskich uczelni technicznych z kierunków architektura, gospodarka przestrzenna oraz architektura krajobrazu i ma charakter ideowy. Oczekujemy szerokiego spektrum pomysłów zagospodarowania przestrzeni jak i formuł funkcjonowania.

Każdy ma prawo anonimowego zadawania pytań drogą mailową. Na wszystkie pytania wysłane na adres kontakt@placnzs.bialystok.pl odpowiemy do dnia 30.03.2018 r.

Na prace czekamy od 04.06.2018 do 06.06.2018 na wydziale Architektury Politechniki Białostockiej a ogłoszenie wyników nastąpi 10 dni później czyli 16.06.2018. Szczegóły zawarte są w regulaminie na naszej stronie, do pobrania w zakładce konkurs.

Cieszy nas że o Białymstoku zaczynamy mówić w kontekście ludzi tu żyjących a nie infrastruktury. Aspekt społeczny placu jest dla nas niezwykle istotny i chcemy by było to miejsce gdzie można  przyjść i gdzie ludzie będą się spotykać.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego dzisiejszego spotkania, przygotowanej przez naszego partnera: onREC

Organizator

Partnerzy strategiczni

Patroni medialni

Partnerzy

Share This

Udostępnij

Podziel się z przyjaciółmi informacją o naszej inicjatywie!