Nasza telewizja placowa

W sobotę 16.06.2018r rozstrzygnęliśmy ogólnopolski konkurs na koncepcję ideową zagospodarowania Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Przedstawiamy filmową relację Tomka Wiśniewskiego.

Wernisaż prac Lucjusza Sawickiego

W miniony piątek w lokalu Kwestia Czasu znajdującym się przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 odbył się Wernisaż prac Lucjusza Sawickiego. Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać i zakupić kolaże artysty powstałe w przeciągu ostatnich 5 Lat. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia oraz wywiadu z Lucjuszem.

Transmisja z konferencji prasowej

Podczas konferencji prasowej ogłosiliśmy Ogólnopolski konkurs ideowy na koncepcję zagospodarowania Placu NZS w Białymstoku. Po więcej informacji zapraszamy do tego wpisu.

Projekt Anny Jankowskiej na zagospodarowanie Placu NZS

Anna Jankowska Studentka V roku Architektury na Politechnice Białostockiej przedstawia swój pomysł zagospodarowania Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów

O znaczeniu i funkcji jaką pełni plac NZS - dr hab. inż. arch. Bartosz Czarnecki prof. PB

Wystąpienie dr hab. inż. arch. Bartosz Czarnecki prof. PB podczas II Debaty zorganizowanej przez Inicjatywę Plac NZS na temat znaczenia i funkcji jaką pełni ten plac w mieście Białystok

Architekt Zenon Zabagło

Rozmowa z Architektem Zenonem Zabagło, właścicielem biura projektowego Atelier Zetta oraz twórcą projektu Rynku Kościuszki w Białymstoku.

dr hab. inż. arch. Bartosz Czarnecki prof. PB

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ukończył w 1992r., stopień naukowy doktora nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1999r. Obszar zainteresowań zawodowych to urbanistyka i planowanie przestrzenne, w szczególności: narzędzia kształtowania ładu przestrzennego kształtowanie przestrzeni publicznych przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa przy pomocy rozwiązań projektowych zagospodarowanie przestrzenne regionu i kraju.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska

Socjolożka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie Łódzkim, obecnie adiunkt w Instytucie Socjologii UwB, autorka licznych publikacji na temat jakościowych metod badawczych w socjologii oraz kwestii związanych z tożsamością narodową, pamięcią społeczną (m.in. „Próba dialogu” Kraków 2008).

Plac NZS – koncepcje zagospodarowania

Nagranie transmisji na żywo z dyskusji nad formami zagospodarowania Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów (dawniej Plac Uniwersytecki). Była to pierwsza zorganizowana przez nas debata i początek naszej działalności.

Plac NZS – koncepcje zagospodarowania

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z dyskusji nad formami zagospodarowania Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów (dawniej Plac Uniwersytecki). Zachęcamy do komentowania i wyrażania swojej opinii.Za transmisję dziękujemy firmie onREC! 🙂

Opublikowany przez Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Share This

Udostępnij

Podziel się z przyjaciółmi informacją o naszej inicjatywie!